Vítejte na DVB Portálu

DVB Portál je projekt firmy Aivel Technologies, s.r.o. sloužící jako výchozí brána pro multimediální aplikace systému HbbTV. HbbTV je nový standardizovaný systém pro multimediální aplikace v digitálním televizním vysílání (pozemním, satelitním, kabelovém), který přináší divákům nové možnosti zážitků při sledování televizních programů. Systém je plně interaktivní, divák pomocí dálkového ovladače ovládá aplikace zobrazené na televizní obrazovce. Pro příjem multimediálních aplikací HbbTV a zobrazení našeho Portálu je potřeba přijímač či televizor se zabudovaným přijímačem s podporou HbbTV.


Aplikace

DVB Portál tvoří rozcestník pro jednoduchý a přehledný přístup k dalším multimediálním aplikacím a to i jiných subjektů. Na tomto portále je uveden seznam aktuálně dostupných multimediálních aplikací ve vysílání a jejich náhledy s popisem funkce. Pro přístup k vlastním aplikacím, jejich spuštění a používání je potřeba vlastnit DVB digitální přijímač vybavený funkcí HbbTV. Aktuální umístění našeho DVB portálu, který vede ke všem dalším HbbTV aplikacím určených pro ČR, bude vždy uveden v aktualitách.

Přijímače

Pro zobrazení multimedálních aplikací ze systému HbbTV musí být divák vybaven DVB digitálním přijímačem s podporou HbbTV. Přijímač musí být dále připojen k síti Internet. V následujícím seznamu jsou uvedeny přijímače a televizory, které podporují používání HbbTV aplikací.

Aktuality

2011-04-21 Spuštění test. vysílání DVB Portál je dostupný ve vysílání ČT 24 na satelitu Astra 23,5E (CS Link). Přijímače s HbbTV funkcí zobrazí ve spodním pravém rohu obrazovky červené tlačítko, po jeho stisku na dálkovém ovládání se zobrazí HbbTV aplikace DVB Portál.

2011-04-08 Příprava spuštění DVB Portál je připraven pro spuštění spolu s Testovací aplikací pro přijímače a demo aplikací Wikipedia. Spuštění předpokládáme v týdnu 18.-22.4.2011 ve vysílání ČT 24 na satelitu Astra 23,5E (CS Link).